Bebek gelişimi için aktiviteler

Bebeğinizin fiziksel gelişimini, konuşma ve hareket becerilerini, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimni destekleyecek aktiviteleri burada bulabilirsiniz.
Bebeğinizin fiziksel büyümesi ve gelişimi
Bebeğinizin fiziksel büyümesi ve gelişimi
Bebeğinizin fiziksel büyümesi boyunun ve kilosunun ne kadar arttığını gösterirken, gelişim daha koordine eylemlere ve düşünce süreçlerine angaje olma yetisini ifade eder.
Bebeğinizin dil öğrenme becerileri
Bebeğinizin konuşmayı öğrenme becerileri
Bebeğiniz ilk ağlaması ile iletişim kurmaya başlar ve aslında gerçekten ilk kelimesini söylemeden önce de iletişim kurma kapasitesine sahiptir.
Bebeğinizin bilişsel gelişimi
Bebeğinizin bilişsel gelişimi
Bebeğinize sunduğunuz bakım ve ona yaşattığınız deneyimler bebeğinizin beyninin gelişimini etkiler.
Bebeğinizin sosyal ve duygusal gelişimi
Bebeğinizin sosyal ve duygusal gelişimi
Ağlamadan yüz ifadelerinin kullanımına kadar birçok davranış bebeğinizin sosyal ve duygusal gelişiminin önemli bir parçasıdır.


Bebeğinizin motor beceri gelişimi
Bebeğinizin motor gelişimi
Basit faaliyetler ve uygulamalar ile bebeğinizin kas gelişimini ve motor becerilerini güçlendirmesine yardımcı olabilirsiniz.


İlk yılda bebeğinizle nasıl bağ kurabilirsiniz?
İlk yılda bebeğinizle nasıl bağ kurabilirsiniz?
Bu bölümde, ilk yılda bebeğiniz ile bağınızı güçlendirmeyi kolaylaştırabilecek yöntemler hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 
Aktiviteler
Bebeğinizin fiziksel gelişimi, dil becerisi, zihinsel gelişimi, hareket becerisi, sosyal ve duygusal gelişimi hakkında aktiviteler kısmından yardım alabilirsiniz.
Bez Dedektifi
Bebeğinizin sindirimiyle ilgili ipuçlarını kakasından anlayabilirsiniz. Bez dedektifine girin, bebeğinizin sindirim hikayesini keşfedin.