Similac Neosure Bebek Maması

Similac NeoSure, bebeğinizin yaşama sağlıklı bir başlangıç yapmasına yardımcı olan optimal enerji yoğunluğu olan, vitaminler ve mineraller içeren, prematüre ve düşük doğum ağırlıklı bebeklerin beslenmelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir formüldür.
 • Similac Neosure, palm olein içermez.
 • Similac Neosure, palm olein bulunmayan özel bitkisel yağ karışımı içerir.
 • Similac Neosure, hızlı kilo artışına ve büyüme sürecine yardımcı olan yüksek oranda enerji, protein, vitaminler ve mineraller içerecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Similac Neosure, bebeğin zihinsel ve görsel gelişimini desteklemek için gerekli olan Araşidonik Asit (AA) ve Dokosaheksaenoik Asit (DHA) (uzun zincirli çoklu doymamış yağ asitleri), taurin, kolin ve diğer besleyici maddeleri içerir.
 • Bebeğinizin gelişmekte olan bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olur. Similac Neosure, anne sütünde ve kolostrumda bulunanlara benzer şekilde nükleotidler ve antioksidanlar içeren bağışıklık bileşenlerinin özgün bir kombinasyonuna sahiptir.

Hazırlanışı
 1. Mamayı hazırlamakta kullanılacak bütün malzemeyi, biberon şişesini, emziğini ve kapağını sabunla iyice yıkayınız.
 2. İyice duruladıktan sonra hepsini 5 dakika kaynatınız.
 3. Mamayı hazırlayacağınız tezgahı temizleyiniz.
 4. Ayrı bir kapta, mamayı hazırlayacağınız suyu 5 dakika kaynatınız ve ılımaya bırakınız.
 5. Aşağıdaki tabloda belirtilen miktardaki daha önceden kaynatılmış ılık suyu, steril edilmiş biberona koyunuz.
 6. Ölçeği kutunun içine sokup, doldurunuz ve temiz bir bıçak kenarı ile ölçekteki tozun seviyesini düzeltiniz.
 7. Biberondaki her 60 ml su için 1 ölçek Similac NeoSure ekleyiniz. (Similac NeoSure'u ölçmek için sadece kutunun içindeki ölçek kullanılmalıdır.)
 8. Toz tamamen çözünene kadar biberonu çalkayınız ve vücut ısısına (yaklaşık 37°C) kadar soğuduktan sonra bebeğinizi besleyiniz.

UYARI: Bebek maması hazırlamak veya ısıtmak için hiç bir zaman mikrodalga fırın kullanmayınız. Ciddi yanıklara sebep olabilir.

NOT: SIMILAC NEOSURE, kaşık ile ve diğer katı gıdalar ile karıştırılarak bebeğe verilebilir.

 

 
Saklama Koşulları
Açılmamış kutuyu normal oda koşullarında muhafaza ediniz. Kutunun altında yer alan son tüketim tarihinden önce kullanınız. Açılmış kutuyu kapalı olarak kuru ve serin bir yerde saklayınız ve 3 hafta içinde tüketiniz. Açılmış kutular buzdolabında saklanmamalıdır.

Hazırlanmış Similac saklanacaksa, üzeri kapatılmış olarak buzdolabında (2 C - 4 C) saklanmalı ve 24 saat içinde tüketilmelidir. Similac oda sıcaklığında bir saat içerisinde tüketilmeli, bir saat içerisinde tüketilmeyen mama atılmalıdır.

TAVSİYE EDİLEN BESLENME TABLOSU*
Bebeğin Yaklaşık Kilosu 1 Biberon Mamanın Hazırlanması 24 Saat İçindeki Mama Adedi
Ilık Su (ml) Ölçek Sayısı
< 3.6 kg 60 1 8-10'a kadar
3.6-5 kg 120 2 6-7
5-8 kg 180 3 5-6
> 8 kg** 180 3 4-5

1 ölçek yaklaşık 9.78 g toz alır.

*Tavsiye edilen beslenme tablosu ortalama beslenme ihtiyaçlarına göre hazırlanmış olup bebeğinizin beslenme ihtiyacı ile uygunluk göstermeyebilir. Tabloyu kullanmadan önce doktorunuza danışınız ve doktorunuz tarafından belirtildiği şekilde kullanınız.

**Bebeğinizin diğer katı gıdaları tükettiği varsayılmaktadır.