Similac 2 Devam Sütü
Hazırlanışı
  1. Mamayı hazırlamakta kullanılacak bütün malzemeyi, biberon şişesini, emziğini ve kapağını sabunla iyice yıkayınız.
  2. İyice duruladıktan sonra, hepsini 5 dakika kaynatınız.
  3. Mamayı hazırlayacağınız tezgahı temizleyiniz.
  4. Ayrı bir kapta, mamayı hazırlayacağınız suyu 5 dakika kaynatınız ve 35°C'ye kadar soğumasını bekleyiniz.
  5. Daha önceden kaynatılmış ılık suyu sterilize edilmiş biberona koyunuz.
  6. Ölçeği kutunun içine sokup, doldurunuz ve temiz bir bıçak kenarı ile tozun seviyesini düzeltiniz.
  7. Biberondaki her 60 ml su için 1 ölçek SIMILAC 2 ekleyiniz.
  8. Tam çözünene kadar karıştırınız. Sıcaklığını kontrol edip, bebeğinizi besleyiniz.
  9. 1 saat içinde kullanılmayan mamayı atınız. Bir ölçek yaklaşık olarak 8.8 g toz alır.

BEBEĞİNİZİN DEVAM SÜTÜNÜ HAZIRLARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER: Doktorunuzun belirttiği şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Bebeğinizin sağlığı için devam formülü hazırlanması ve kullanımında uygun hijyen, saklama ve kullanım koşullarına dikkat etmeniz çok önemlidir. Bu talimatlara uyulmaması bebeğinizin sağlığı açısından zararlıdır. Toz formüller steril değildir. Mamayı hazırlamakta kullanılacak suyu, önceden kaynatınız ve hazırlama talimatlarını dikkatlice takip ediniz. SIMILAC 2’yi ölçmek için sadece kutu içindeki ölçeği kullanınız. Eğer bir adetten fazla mama hazırlanırsa, mama buzdolabında saklanmalı (2°C - 4°C) ve 24 saat içinde kullanılmalıdır. Beslemeye başladıktan sonra 1 saat içinde kullanılmayan ve artan devam sütünü bebeğinize vermeyiniz. Bebeğinizin devam sütünü her seferinde taze olarak hazırlamanızı öneririz.

 
Saklama Koşulları

Kutuyu açtıktan sonra 3 hafta içinde tüketmeye dikkat ediniz, 3 hafta içinde tüketilmeyen açık mamayı kullanmayınız. Açılmış kutuyu kapalı olarak serin ve kuru bir ortamda saklayınız, buzdolabında muhafaza etmeyiniz.


UYARI: Devam sütünü hazırlamak ya da hazırlanmış devam sütünü ısıtmak için mikrodalga fırın kullanmayınız. Ciddi yanıklara sebep olabilir. Galaktozemide kullanılmaz.


NOT: Hazırladığınız devam sütünü bebeğinize kaşıkla da verebilirsiniz veya diğer katı gıdalarla karıştırabilirsiniz. Bebeğinize SIMILAC 2’ye ilave olarak diğer gıdaların da verilmesi tavsiye edilir.


Türk Gıda Kodeksi Devam Formülleri Tebliğine uygun olarak ithal edilmiştir.