Hakkımızda

Abbott Türkiye HakkındaAbbott, sağlık sektörü genelinde ürün ve teknolojiler geliştirerek kendini toplumun yaşam kalitesini yükseltmeye adamış küresel bir sağlık şirketidir. Abbott, ilaçtan tıbbi cihazlara, beslenmeden tanı ürünlerine kadar uzanan lider ve bilimsel ürün yelpazesi ile sağlık sektörüne hizmet etmektedir. Abbott, dünya genelindeki 69 bini aşkın çalışanı ile 150’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Abbott’un 600’den fazla çalışanı ve ürün potföyünde 100’den fazla ürünü bulunmaktadır.

Abbott Nutrisyon, dünyada her yaştan insanın büyümesini, sağlıklı ve mutlu yaşamasını desteklemek amacıyla yenilikçi, devrimsel ve bilime dayalı beslenme ürünleri geliştirmektedir. Uluslararası kabul görmüş ürünleri arasında; bebekler ve çocuklar için yaşlarına uygun biçimde bilimsel esaslara göre hazırlanmış özel formüllerin yanı sıra yetişkin beslenmesi alanında özel durumları olanların beslenmesi için tıp profesyonellerince, bilimsel esaslara göre hazırlanmış formülasyonlar ve klinik beslenme ürünleri bulunmaktadır.

Abbott’a www.abbott.com ve www.abbott.com.tr web adresinden ulaşabilir, @AbbottNews Twitter hesabından takip edebilirsiniz.